درباره وبلاگ


اين وبلاگ حاوي دست نوشته هاي دل است
نويسنده عاشق وطن و زادگاه خود همدان است و ارزوهايش پيروزي و فيروزي ايرانيان و همدانيان است و بس

پیوندهای روزانه
ايران ما همدان ما
ديروز ،امروز و فرداي همدان و كمي دل نوشته
خبرگزاری ایسکانیوز: باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با شناسایی، جذب و حمایت بیش از 300 دانش پژوه ممتاز استان در حال حاضر با بیش از 100 عضو فعال به فعالیتهای پژوهشی در سطوح مختلف اشتغال دارد.
رئیس دفتر باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز"گفت: باشگاه پژوهشگران جوان در سال 1377 به دستور دکتر جاسبی به منظور شناسایی، جذب، حمایت و راهبری دانش پژوهان جوان خلاق، مبتکر، مخترع و صاحب اندیشه تأسیس شد. این باشگاه طی دوران فعالیت خود از بدو تأسیس تاکنون در حدود 30000 عضو فعال داشته که در طول دوره عضویت افتخارات بی شماری را به نام باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت رسانده اند.
دکتر سهیل سبحان افزود باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان از سال 1379 به طور رسمی، فعالیت خود را با هدف شناسایی، جذب و حمایت دانش¬پژوهان ممتاز استان آغاز نمود که از بدو تأسیس تاکنون موفق به جذب بیش از 300 نفر گردیده است.
وی اظهار داشت در حال حاضر این باشگاه 100 عضو فعال دارد، که با حمایت باشگاه به فعالیتهای پژوهشی در سطوح مختلف اشتغال داشته و از ابتدای سال 1389 با گذشت بیش از 9 ماه، اعضاء باشگاه این واحد دانشگاهی موفق به چاپ دو عنوان مقاله در مجله¬ های ISI، دو عنوان مقاله در مجله¬های ISC، یک عنوان مقاله در مجله¬های علمی- پژوهشی، یک عنوان مقاله در مجله¬های علمی- تخصصی، ارائه هفت عنوان مقاله در همایشهای بین¬المللی، 22 عنوان مقاله در همایشهای ملی و 13 عنوان مقاله در همایشهای منطقه¬ای شده¬اند.
وی خاطرنشان کرد در طی این مدت، باشگاه پژوهشگران جوان این واحد دانشگاهی ضمن برگزاری یک اردوی فرهنگی جهت اعضاء، پنج کارگاه آموزشی با عناوین "جستجو در اینترنت"، "شیوه نگارش CV"، "آشنایی با کتابخانه دیجیتال"، "کارآفرینی" و "روش تحقیق 1" نیز برگزار کرده است و با برنامه¬ریزی انجام¬شده حداقل سه کارگاه دیگر تا پایان سال برگزار خواهد گردید.
سبحان تصریح کرد که خوشبختانه در سال جاری آقای دکتر علیرضا اسفندیاری مقدم عضو هیأت علمی گروه کتابداری و اطلاع¬رسانی و استعدادهای درخشان باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان موفق به کسب عناوینی همچون نفر دوم برگزیده چهارمین جشنواره بین¬¬المللی فارابی، نفر برگزیده یازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر سال 1389 ستاد ملی هفته پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نفر برگزیده ستاد هفته پژوهش و فناوری استانداری همدان شده¬اند.
وی در خصوص نحوه عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان اظهار نمود که دانش¬آموزان ممتاز مقطع متوسطه، دارندگان رتبه¬های برتر آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سنجش آموزش کشور، دانشجویان ممتاز رشته¬های تحصیلی گروه آموزشی علوم انسانی، علوم تجربی و فنی و مهندسی کلیه مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیرانتفاعی، ارائه¬دهندگان مقالات علمی در همایشها و مجلات معتبر داخلی و خارجی، دارندگان طرحهای پژوهشی کاربردی، دارندگان اثر ثبت¬شده از قبیل اختراع و کشف مورد تأیید سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی کشور، حائزین مقام اول در تفسیر قرآن کریم در مسابقات بین¬المللی و همچنین حائزین رتبه ممتاز کشوری یا استانی از جشنواره¬های خوارزمی، فارابی و ... می¬توانند با مراجعه به سامانه باشگاه پژوهشگران جوان به نشانی http://www.bpj.ir ضمن مطالعه آیین¬نامه عضویت، در صورت واجد شرایط بودن، تقاضای خود را ثبت و پس از عضویت از مزایای آن بهره¬مند شوند.
سبحان در خصوص تسهیلات قابل ارائه به اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان خاطرنشان کرد که مطابق آیین¬نامه ابلاغ¬شده، به هر یک از اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان، بسته به میزان فعالیت و مشارکت آنها در برنامه¬های باشگاه، می¬توان تسهیلاتی همچون پاداش ارائه و چاپ مقاله، کمک هزینه سفر به مکه مکرمه و سایر عتبات عالیات، کمک¬هزینه سفر به سایر کشورها جهت شرکت در همایش با ارائه مقاله، کمک¬هزینه تهیه و تدوین پایان¬نامه، تخفیف شهریه، تصویب طرح پژوهشی پیشنهادی، شرکت رایگان در کارگاههای آموزشی با اعطای گواهینامه معتبر، شرکت در اردوهای فرهنگی و زیارتی و ... ارائه کرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :


دوشنبه بیستم دی ۱۳۸۹ :: نويسنده : محمد صيفي كار